Çanakkale arsa fiyatları tavan yaptı! Gayrimenkule yatırımcı yağıyor...

Çanakkale Köprüsü nedeniyle büyük artışlar yaşanan ilçelerin tamamında konut ve arsa başta olmak üzere tüm gayrimenkul fiyatları artışta. Çanakkale'ye yatırımcı yağıyor.

Çanakkale arsa fiyatları tavan yaptı! Gayrimenkule yatırımcı yağıyor...
Editör: Hakan A.
22 Kasım 2020 - 20:10
Çanakkale Boğazı'na yapılan ve Avrupa ile Asya Kıtası'nı bir kez daha birleştirecek olan Dünya'nın en yeni köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü bölgeye sihirli bir el gibi değdi.Konut ve arsa fiyatları başta olmak üzere Çanakkale'de gayrimenkul fiyatlarını yüzde 100'ün üzerinde arttırdı. Yatırımcıların her gün talep oluşturduğu Çanakkale ve bölgesinde arsa ve arazi arayışları sürüyor. Emlakçılar başta olmak üzere bölge halkı ise değerinden fazla fiyatlarla gayrimenkulleri pazarlıyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye için büyük öneme sahip olan 1915 Çanakkale Köprüsü için inşaat çalışmaları olduklça hızlı ilerlerken ile bağlı tüm ilçelerde büyük gayrimenkul hareketliliği başladı. İzmir'de yaşanan deprem sonrası arayışların ve taleplerin fırladığı Çanakkale'nin neredeyse tüm ilçelerinde yatırımcılar cirit atıyor. Küçük bir arsa, emeklilik hayli yaşam için hazırlıklar Çanakkale'de emlak gayrimenkul fiyatlarının artmasına neden oluyor. 

ARSA FİYATLARI ARTIYOR


1915 Çanakkale Köprüsü başladığından bugüne oldukça fazla değer kazanan emlak fiyatları son aylarda çok daha hızlı artmaya başladı. Özellikle İzmir'de meydana gelen depğrem sonrasında daha az katlı, doğa içerisinde yaşam isteyenler Çanakkale'de arayışa girişti. Kendilerine uyan arsaları arayanlar gördükleri fiyatlar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çanakkale arsa fiyatları arttıkça arttı. Bulunduğu konum ve ilçesine göre tarla, konut imarlı veya tarım arazisi olarak kullanılan arsaların fiyatları yüzde 100 üzerinde bir artış yaşadığı ifade ediliyor. Bölgede emlakçılık yapanların telefonları susmuyor. Ama yeni oluşan artmış fiyatlar nedeniyle alımda sorunların olduğu ve fiyatları yüksek bulan bireysel alıcıların farklı bölgelere yöneldiği öğrenildi. Pek çok yatırımcı ise fiyatlarda sıkı pazarlıklar yaparak değerlenebilecek tüm yerlerde teklifler sunduğu bildirildi.

İSTANBUL İZMİR ARASINDA PEK ÇOK İLE KÖPRÜ OLACAK

Dünya'nın en geni,ş aralıklı köprüsü ünvanına sahip olacak 1915 Çanakkale Köprüsü tamalandığında, İstanbul ve İzmir arasında önemli bir yolun katedilmesinde görev üstlenecek. Köprü üzerinden Gelibolu-Lapseki arası sadece 6 dakika kadar kısa bir sürede otomobillerle durmaksızın yol alınabilecek.

İCRA VE BANKA SATIŞLARI RAĞBET GÖRÜYOR

Pek çok banka ve icra dairesi tarafından satışa çıkartılan gayrimenkuller son aylarda yakından takip ediliyor. Büyük rağbet gören icralık ve bankadan satılık gayrimenkuller arasında, arsalar, tarlalar, bina ve çok sayıda konut yer alıyor. Fiyatları ilçe ve semtine göre değişirken, şuan satışta olan arsa ve gayrimenkullerden bazılarını emlakpencerem.com sitemizden aşağıda yer alan haberlerden görebilirsiniz.

ÇANAKKALE GAYRİMENKUL FİYATLARI ANORMAL ARTTI

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Çanakkale Elektrik ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda emlakçıları temsil eden Emine Özcan 'Güzelyalı’daki yazlık fiyatlarımız bundan bir yıl önce 350 bin lira civarındaydı.

Şu anda yüzde 100 artış ile 700-750 bin civarında. Arsa talebi var, ona rağmen arsamız yok. Yok satıyoruz. İlimizin her tarafı için durum aynı.

Karacalar köyü mesela çok uç noktamız, orada da talep var. Lapseki, İntepe ve Bayramiç’te de var. Bayramiç’te kır olan arazilerimizin dönüm fiyatı bile yüzde 300 arttı.

Konutta yüzde 100, arazilerde yüzde 150 civarı artış var. Konutta da arazide de Çanakkale’den yer alan kesinlikle zarar etmiyor. Yüzde 100 kazanıyor. En fazla 1+1 de taleplerimiz var.

Şehir merkezinde 200 bin liranın altında asla yok. Bunlar geçen yıl 100-110 bin civarındaydı. 2+1’lerimiz kent merkezinde 400 bin lira civarı hatta üzerindeydi. 3+1’lerimizin fiyatı ortalama 650 bin ile 1 milyon 200 bin lira arası.'
ifadeleriyle bölgede yaşanan gayrimenkul hareketliliğini anlattı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cato
    5 ay önce
    Artsın tabi köprünün ne faydası var sa manzara yı görsem ne olur ev almayalım biz 1 1 olmuş 250 milyar şalırmışınız köprüyü görüyor rezillik