Emlak Konut kampanyasında yeni şartlar! Kredi faiz oranları ne kadar oldu?

Emlak Konut GYO tarafından hayata geçirilen ve konut satışlarını arttıran son kampanyasında şartlarda değişikliğe gidildi. Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş sonrası gözlerin çevrildiği Emlak Konut kampanyasında güncel faiz oranları ne kadar oldu?

Emlak Konut kampanyasında yeni şartlar! Kredi faiz oranları ne kadar oldu?
Editör: Hakan A.
12 Ağustos 2020 - 09:01
Konut satışlarında son 10 yılın toplamından daha fazla konut satan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) 3 yıl sonra ödemeye başlanacak kampanyalı konut satışında faizleri güncelledi. Ev sahibi olmak isteyenler için uygun şartlarda verilen 0,69 oranlı güncel kredi faizlerinde sona gelindi. Kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından yapılan faiz artışları sonrası Emlak Konut GYO'da kampanya güncellemesi yaptı. Kampanyada satılan evler için uzun vade ile düşük faizli kredi imkanı sona ererken, faiz oranları kamu bankaları gibi yükseltildi. Peki son güncelleme ile birlikte faizler ne durumda?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 12 Ağustos 2020 - İstanbul


Konut kredisi faiz oranlarında geçtiğimiz hafta başlayan yükseliş trendi sonrasında Türkiye'nin en büyük proje geliştiricisi kurumu Emlak Konut GYO önemli bir faiz güncellemesi yaptı. Peki Emlak Konut projelerinden ev sahibi olmak isteyenler için güncel konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? İşte ayrıntılarıyla kampanyaya eklenen yeni faiz oranları...

0,69 kamu bankalarınca desteklenen konut kredisi faiz oranı ile başlatılan Emlak Konut kampanyası faiz artışıyla ev satışlarına devam ediliyor. Şimdi sadece %5 peşinatla ev sahibi olun, ödemeye üçüncü yılda başlanma şartı devam ederken, İki yılın masraflarını kurum üstleniyor. Üstelik yaşamaya hazır evi %10 indirimle alma imkanı sunulan Emlak Konut kampanyası kapsamında hazır evlere hemen taşınma imkanı bulunuyor.

- Ev almak için fırsat kaçtı mı, beklemeye devam mı etmeli?


Türkiye'nin dev Kamu bankaları tarafından geçen hafta konut kredisi faizlerini sıfır ve ikinci elde yüzde 0.87'ye çıkarması sonrasında, Emlak Konut GYO'da faiz oranlarını güncelledi. Kurum, 1 milyon liraya kadar olan konutlar için faiz oranını yüzde 0.69'dan 0.89'a, 1 milyon ve üzeri konutlar için ise yüzde 0.74'ten 0.94 seviyelerine yükselterek kampanyada faizleri güncellemiş oldu.

Emlak Konut'un 2 Haziran 2020 tarihi itibarıyla başlattığı konut satış kampanyası dahilinde şimdiye kadar 10.7 milyar lira değerinde 7 bin 900 adet bağımsız bölümün satıldığı ifade ediliyor.

Emlak Konut kampanyasında yeni şartlar! Kredi faiz oranları ne kadar oldu?


Konut Kredi faiz oranları güncellemesi yapan ilk bankalar kamu bankaları olmuştu!

 Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından 0.79 olan ikinci el konut kredisi faiz oranlarının 0,87 seviyelerine çekmesiyle hespalar bir anda karıştı. Sıfır konutta ise anlaşmalı firmalara yine 0,69 faiz oranları geçerli olurken, ikinci el için 180 ay olan uzun vadeler 120 aya düşürülerek piyasa şartları güncellenmiş oldu.

- Kredi faizler arttı, konuta musluklar jet hızıyla kapatıldı

- Hafta içi ev alacaklar Dikkat! işte banka banka konut kredisi faiz oranları

- Konut kredisi faiz oranlarında ikinci dalga yükseliş


Konut satışlarında rekor bekleniyor!

Konuta artan talep hızlanırken, Haziran ayında 190 Bin adet konut satışı gerçekleşmişti. Temmuz ayında benzer olmasada yakın rakamlarda konut satışı beklenirken, konut kredisinde özellikle yükselen faizler nedeniyle talepte az da olsa daralma bekleniyor. Diğer taraftan konut satışlarında son 10 yıldır 1 Milyon üzerini sıkça gören sektör henüz yılın yarısında 1 Milyon satış rakamlarına yaklaşmış durumda. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum