İstanbul Finans Merkezi (İFM) nerede yapılıyor, hangi tarihte açılacak?

Türkiye için kritik öneme sahip dev finans projesi İstanbul Finans Merkezinin (İFM) nerede yapıldığı, hangi tarihte faaliyete geçeceği merak ediliyor. İşte İFM binası adresi ve bilmeniz gerekenler.

İstanbul Finans Merkezi (İFM) nerede yapılıyor, hangi tarihte açılacak?
Editör: Hakan A.
19 Mart 2021 - 12:24
İstanbul'un Uluslararası finans şehirlerinden ayrıştırmak, daha fazla yabancı yatırımcının İstanbul üzerinden Dünya'ya entegre olmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen dev finans projesinde sona gelinmiş durumda. İnşaat çalışmalarının gece gündüz sürdüğü, Bakanlık ve Devlet nezdinde yakından izlenen, gerekli tüm hukuki, finansal alt yapısı güçlendirilen İstanbul Finans Merkezi projesi büyük ilgi görüyor. Pek çok yatırımcı ve ilgi gösterenler İFM binalarının nerede yapıldığını merak ediyor. İşte İFM ile alakalı bilmeniz gerekenler.

Emlak Pencerem - Emlak Rehberi - 18 Mart 2021 - İstanbul


Türkiye'nin en önemli ve büyük heyecan yaratan mega projelerindne biri olan, tamamlanması sonrasında gelecek yıllarda ülke ekonomisine, finans sektörüne büyük katkı sunacak İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesi daha güçlü bir şekilde yükseliyor. Yapımında sona yaklaşılan dev proje için açılış tarihi netleşmişti. Projenin ihtiyaç duyulan tüm alt yapısı ile yasal prosedürler adım adım tamamlanıyor. Milyonlarca insan İFM'nin nerede yapıldığını, ne zaman açılacağını merakla takip ediyor. Uluslararası yatırımcılar sabırsızlıkla projede yer almak için çalışıyor.

istanbul uluslararası finans merkezi ifm binası 2021

İstanbul Finans Merkezi yasası hazır! İFM firmaları 10 yıl vergiden muaf tutulacak

İstanbul Finans Merkezi Hukuk başta olmak üzere, kira, vergi ve pek çok konuyu içeren özel bir yasa tasarısı taslağı hazırlandı. Bu kapsamda İFM'de yer alacak firmalara 10 yıl vergi muafiyeti getirilecek.

İFM NEREDE, NASIL GİDİLİR?


İstanbul'da yapımı devam eden İFM binalarına ulaşım metro hatlarının faaliyete girmesiyle oldukça kolay olacak. Ümraniye ve Ataşehir ilçelerini bir zamanlar karşı karşıya getiren dev finans merkezine Ataşehir'den, Üsküdar ve Kadıköy ilçelerinden oldukça rahat ulaşılabilecek. TEM otoyolu Dudullu gişelerinden sonra yaklaşık 1-2 kilometre ileride olan, Kadıköy'den 10-12 kilometre uzakta, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden sonra 7-8 kilometre uzaklıkta ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışından ise 8-9 kilometre uzaklıkta olan İFM Binaları, TEM geçişinde Kadıköy istikametine doğru sağ tarafta dev kulelerden oluşuyor. Şehrin pek çok noktasından otobüs seferleri ile rahat bir ulaşım imkanına sahip olacak. Bölge için önemli olan metro hattının tamamlanmasıyla metro seferleriyle ulaşmak mümkün olacak.

İFM NE ZAMAN AÇILACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yakından takip edilen İstanbul Finans Merkezi projesi inşaatı yüzde 90 seviyelerine ulaşmış durumda. 2022 ilk çeyreğinde açılışı planlanan dev finans merkezi İFM için çalışmalar sürüyor. Bakan Murat Kurum, İFM binasında pek çok kez incelemelerde bulunurken, inşaat süreci hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Kurum'un son açıkladığı açılış tarihi ise 2022 ortalarına kadar hizmete gireceği netleşmişti.

İFM ADRESİ, İLETİŞİM BİLGİLERİ?

İstanbul Finans Merkezi (İFM) binalarının resmi adresi, konum ve lokasyon bilgileri ile iletişim ayrıntıları oldukça kolay. İFM adresi; 

Adres: Site, 34760 Ümraniye/İstanbul

Konum/Lokasyon/ Navigasyon cihazları için hızlı ulaşım;

istanbul finans merkezi adresi konum bilgisi, navigasyon yerleşimi google maps

İFM İLE ALAKALI 2021 GÜNCEL HABERLER
 

Emlak Konut'tan İstanbul Finans Merkezi'nde flaş gelişme

Murat Kurum: "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi 2021 yılı sonunda bitireceğiz" 


YORUMLAR

  • 0 Yorum