Riva’daki o otelin işletme hakkı için ihale

Riva'daki o otelin işletme hakkı için ihale

İstanbul Riva'da Maliye Bakanlığı mülkiyetinde bulunan zamanın efsane otel ve arazisi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) işletme hakkı ihalesi yöntemiyle devredilecek.

30 Eylül 2017 - 09:31

Maliye Bakanlığı mülkiyetinde bulunan Riva'daki o otelin işletme hakkı ihalesi için teklifler toplanmaya başlandı. 13 Ekim tarihine kadar sürecek teklif toplama işlemleri ÖİB üzerinden gerçekleştiriliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Eylül  2017 - İstanbul

Bir zamanların efsane otelleri arasında yer alan İstanbul Beykoz Çayağzı (Riva) Mahallesi'ndeki otel ihale yöntemiyle işletme hakkı devredilecek.

Mülkiyeti Maliye Bakanlığı'nda bulunan İstanbul Beykoz ilçesine bağlı Riva'daki otel taşınmaz ve arazişsi için açılan teklif toplama ihalesi sürüyor. Pek çok film çekilen, İstanmbul'un yanı başında plajı ve oteliyle bir zamanların en fazla tercih edilen otelleri arasında yer alan Riva'daki otel özelleştiriliyor.

Maliye Bakanlığı ve Başbakanlık Özelleştirme idaresi Başkanlığı tarafından işletme hakkı ihalesi için teklifler alınmaya devam ettiği öğrenildi. İhaleye teklifler 13 eki tarihine kadar verilebilecek. İhalenin geçici teminat bedeli ise 1 Milyon 500 Bin Türk Lirası olarak belirlendi. İhale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık usulü” ile gerçekleşecek. Açıklamada Özelleştirme işlemleri; her türlü resim, vergi, harç ve KDV’den muaf olduğu hatırlatıldı.

Yapılacak gayrimenkul taşınmaz ihalesi kapsamında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından açıklanan ihale duyurusunda şu ifadelere yer verildi;

"Özelleştirme kapsam ve programında bulunan Maliye Hazinesi adına kayıtlı İstanbul ili, Beykoz ilçesi, Çayağzı (Riva) Mahallesi, 212 no.lu parselde yer alan 17.687 m2 yüzölçümlü, 213 no.lu parselde yer alan 16.625 m2 yüzölçümlü taşınmazlar ve devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alan ve üzerindeki binalar bir bütün halinde Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (İdare) tarafından 4046 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecektir." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..