Türkiye'de ikinci Koronavirüs vakası ortaya çıktı! Bakın kim çıktı???

Türkiye'nin resmi olarak ikinci koronavirüs vakası ortaya çıkmış oldu. Bakanlık Türkiye'de kayıtlı ikinci resmi Koronavirüs vakasını duyurdu. Vatandaşlar ise bu vakanın kim olduğunu, hangi ilde olduğunu merak ediyor.

Türkiye'de ikinci Koronavirüs vakası ortaya çıktı! Bakın kim çıktı???
Editör: Hakan A.
13 Mart 2020 - 08:50 - Güncelleme: 15 Mart 2020 - 01:06

Türkiye küresel etkileri olan Koronavirüs salgını kapsamında olağanüstü önlemler almaya devam ediyor. Diğer taraftan resmi vaka sayısında rakam iki olarak duyurulurken, vaka ile ilgili detaylar ise oldukça fazla merak ediliyor. Türkiye genelinde okullar tatil edildi, Koronavirüs önlemler arttırılırken, bu sabah itibariyle resmi vaka sayısında artış yaşandı. Türkiye resmi olarak virüse yakalanan kişi sayısını iki olarak duyurdu. Açıklama Bakanlık tarafındna yapıldı.. İşte Corona Virus salgınına Türkiye'de ikinci kez testi pozitif olarak açıklanan kişi hakkında son dakika bilgileri.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 13 Mart 2020 - İstanbul


Koronavirüs salgınında son dakika gelişmesi yaşanıyor. Türkiye'de ikinci vaka açıklandı. İlk vaka ile yakın olan ikinci vakanın testinin pozitif çıktığı duyuruldu. Önlemler aile için arttırılmış duurmda!

Türkiye genelinde olağanüstü önlemlerle her alanda yeni tip koronavirüs için önemli müdahaleler, kritik kararlar art arda gelirken, ikinci korona vakası ise resmen duyuruldu. Türkiye'nin ilk koronavirüs vakasının duyurulması sonrasında bu sabah itibariyle vaka sayısının iki olduğu belirlendi. Yapılan testleri pozitif çıkan korona virüs salgını açıklamalar sonrasında gözler bu vakanın kim olduğu ve nerede yaşadığı merak ediliyor.Haftanın son iş günü sabahında Sağlık Bakanlığı resmi duyuru ile Türkiye'nin ikinci koronavirüs vakasını açıkladı. Açıklama Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından sosyal medya hesabı twitter üzerinden duyuruldu.

15 MART 2020: SON DAKİKA: Türkiye'de altıncı koronavirüs vakası tespit edildi!Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için koronavirüs kriz masası kuruldu!


SON DAKİKA GELİŞMESİ KORONAVİRÜS VAKA SAYISI ARTTI!  TÜM VAKALAR BAĞLANTILI!


Konuyla alakalı resmi olarak yapılan açıklamada Koca, 'DÜN AKŞAM sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var. İlk hastamızın, tanı konur konmaz takibe alınan çevresindendir. Virüsün olası yayılımını bu sınırlar içinde tutabilmek için gerekli tedbirlere başvurduk. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz.' dedi.

İlk vakanın geçtiğimiz gün açıklandığı Koronavirüse kapılan yeni vakanın yakını olduğu gelen ilk bilgiler arasında. İlk hastanın yakın çevresi de kontrol altında gözlemde tutuluyordu. Vaka sayısında artış olup olamayacağı ise merak ediliyor. Böylece Türkiye'nin resmi Koronavirüslü sayısı 2 olmuş oldu.


Dünya'da Koronavirüs salgını ilerliyor!

Diğer taraftan, Çin’de 2002’de ortaya çıkan SARS virüsünü bulan isim olarak bilinen Dr. Zhong Nanshan, Reuters’ın son dakika olarak duyurduğu habere göre 83 yaşındaki salgının Haziran ayında bitmesini beklediklerini açıkladı..

YORUMLAR

  • 0 Yorum