Konut kampanyalarında büyük fırsatlar
Hatice KOLÇAK

Hatice KOLÇAK

Genel Yayın Yönetmeni

Konut kampanyalarında büyük fırsatlar

03 Ağustos 2016 - 09:05 - Güncelleme: 26 Ağustos 2016 - 15:22

15 Temmuz gecesi  ülkemize hain bir darbe girişimi yaşadık. Cuma gecesi tatil dönüşü gece saatler 01:30’u göstediğinde bende Sabiha Gökçen havaalanına inen son uçaklardan birindeydim. Bodrum havaalanında darbe girişimi yapıldığını duyduğumuzda uçakta kapılar kapanmıştı. Pilot duyuruyu yaptıktan sonra inmek isteyenler oldu. Kapılar açıldı yarıya yakın yolcu indi. O an bir karar vermem gerekiyordu ve ben evimde olmak istedim. F-16 ların bomba yağdırdığı bir ortamda çocuklarla birlikte gelmeye karar verdik. Sabiha Gökçen’e  iniş yaptığımızda bizi neyin beklediğini bilmiyordum. Hemen dışarı çıktım ve taksi baktım. Ama ne gelen ne de giden bir araç vardı. Ulaşım polis noktasının olduğu girişten itibaren durdurulmuştu. Belki taksi buluruz umuduyla biraz yüreyelim  diye dışarı çıktığımızda bomba ve silah sesleriyle geri döndük.Sonra öğrendim ki kontrol noktasından biraz ötede olaylar yaşanıyordu. Havaalanı insan doluydu. Priz bulunan her nokta istilaya uğramıştı. Herkes az da olsa biten telefon şarjını doldurmaya ve aileleriyle iletişim kurmaya çalışıyordu. Sabaha kadar her an üzerimize bomba düşecek endişesiyle orda bulunan insanlarla korkunç bir gece geçirdik.  Sabahın ilk saatlerinde zar zor evimize ulaşabildik. Nihayetinde halkımızın büyük cesareti sayesinde darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Şükürler olsun..

Cumartesi, pazar endişe içinde iki gün yaşadık. Sonrasında devletin acil olarak olaylara el atması, aldığı önlemler sayesinde pazartesi ve sonrasında günlük hayat devam etti ve ediyor. Demokrasi nöbetinin halen devam ettiği bugünlerde hepimize çok iş düşüyor. Üzerine düşeni de gerçekten milletimiz yerine getiriyor. Demokrasimize yapılmaya çalışılan hain darbe saldırısını lanetliyorum. Allah bir daha yaşatmasın. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. 

Devletimiz gerek halkı gerekse piyasayı rahatlatacak bir çok önlemi hiç vakit kaybetmeden aldı. İnşaat sektörüde boş durmadı. Emlak Konut GYO hiç vakit kaybetmeden çok özel bir kampanya başlattı. Hasılat paylaşımı ile anlaştığı onlarca konut projesinde Ağustos ayının sonuna kadar sürecek büyük bir kampanyaya imza atıyor. Ev sahibi olmak isteyenler  0,70 gibi çok uygun faiz oranıyla Ağustos ayının sonuna bu kampanyadan yararlanabilecekler. Emlak Konut kampanyasını destekler nitelikte bir başka adım GYODER’den geldi. Bünyesinde barındırdığı bir çok markalı proje ile onlarda kampanyaya dahil oldular. 

Bankaların faiz indirimine karşı olan direncine konut sektörü resmen siper oldu. 0,70 faiz oranı ile ülke ekonomisine can suyu olacak büyük fırsatlar barındıran tarihi konut kampanyasına başka konut projeleride takip edecek görünüyor.

Konuştuğum bir çok inşaat firması özel avantajlı konut kampanyası yapmaya hazırlanıyor. Hatta bazılarının kampanya duyuruları gelmeye başladı bile..

Herkesin tatilde olduğu, normalde her sene durgun geçen yaz dönemi konut sektörü açısından hareketlenecek gibi görünüyor. Eylül gibi sezonu açan konut sektörü bu yıl erken başlamış olacak çalışmalara. Zor günlerde daha fazla çalışmak, işinin başında olmak değer üretmek ekonomiye katkıda bulunmak böyle zor zamanlarda birlikte hareket etmek çok önemli ve biz bunu başarıyoruz sanırım. 

Ülkemizi her fırsatta bölmeye çalışan hainlere karşı hangi görüşten olursa olsun bir olmak söz konusu vatan olduğunda ötekileştirmeden hep birlikte hareket etmek bizi biz yapıyor. Belki aklımızın alamadığı büyük senaryolar vardır. Ancak bu senaryolara karşı demokratik mücadelede bir olmamızın önemini ve birbirimize düşmeden güçlü olabileceğimizi hain saldırı sonrası bir kez daha gördük. Lütfen bir olmaktan vazgeçmeyelim fırsat kollayanlara müsade etmeyelim.

Not: Hatice Kolçak'ın 3 Ağustos 2016 tarihli "Konut kampanyalarında büyük fırsatlar !" köşe yazısı bir emlakpencerem.com a aittir. Bu köşe yazısını sadece yazar ismi ve Emlak Pencerem ismini kullanarak, ve ilgili yazıya bağlantı vererek alıntı yapabilirsiniz!

YORUMLAR

  • 0 Yorum